Sandra Balkè - Fotografė Lietuvoje

View Original

Jaunikio pasiruošimas ir įvaizdis vestuvėse

Būdama vestuvių fotografe, nemažai domiuosi ne tik nuotakų stiliumi ir trendais, bet taip pat nepamirštu ir mūsų nuostabių, žavingų, stilingų jaunikių, kad vieną savo svarbiausių gyvenimo dienų jie jaustųsi nepriekaištingai, stilingai bei pasitikinčiai savimi.

Fotografuojant ne vieną jaunikio ryto pasiruošimą, išmokau sulankstyti kišeninę nosinaitę, atskirti prancūziškus rankogalius nuo įprastų, sužinojau apie įvairias batų raištelių rišimo technikas, kaip pritvirtinti butonjerę (ir kaip taisyklingai parašyti šį nelengvą prabrangų žodį), bei netgi beveik įvaldžiau tikros varlytės surišimo meną.

Taigi, šiame įraše dalinuosi išsamiu sąrašu iš patirties ir praktikos sukauptų vyriškos aprangos patarimų, kontroliniu sąrašu dalykų, kurių verta nepamiršti savo vestuvių rytą, bei daugybe kitų subtilybių, kad pasiruošimas vestuvėms jaunikiams būtų ramus, sklandus ir malonus!

Kaip sulankstyti kišeninę nosinaitę

Kišeninę nosinaitę galima sulankstyti įvairiais būdais. Trys dažniausiai matomi metodai yra „Dunaway“ sulankstymas (labiau neįpareigojančiai išvaizdai), „prezidentinis/kvadratinis“ sulankstymas (tvarkingai, švariai išvaizdai) arba „dviejų taškų“ sulankstymas (mano mėgstamas – modernus ir tvarkingas, bet ne per daug „tobulas“). Kurią formą bepasirinktumėte, rekomenduoju prieš vestuvių dieną pasitreniruoti sulankstymo techniką (būsite nustebinti, kiek laiko gali prireikti, kad viską atliktumėte teisingai!), kad nereikėtų švaistyti brangaus laiko žiūrint „Youtube“ pamokėles vestuvių rytą.

Kaklaraiščiai ir varlytės

Dauguma vyrų šiomis dienomis gana gerai moka užsirišti kaklaraištį. „Four-in-hand“ metodas yra lengviausias, bet jei norisi labiau elegantiško įvaizdžio – „Half Windsor“ mazgas dažniausiai atrodo simetriškiau ir tvarkingiau. Tačiau tikros varlytės surišimas yra visai kitas reikalas.

Tai sunkiau, nei atrodo, todėl tikrai rekomenduočiau iš anksto pasitreniruoti arba paskirti vieną žmogų, kuris įvaldytų varlytės rišimą ir užrištų ją visiems vyrukams, dalyvaujantiems vestuvių ryto pasiruošime kartu su jaunikiu.

Jei manote, kad su tuo bus tikrai sunku, jokios gėdos nėra sprendime rinktis prisegamą varlytę. Būtinai pasimatuokite kaklo apimtį, kai būsite pas siuvėją, kad būtų lengviau ją tinkamai pritaikyti – tikrai nenorite, kad ji būtų laisva ir nukarusi, bet taip pat nenorite jaustis taip, lyg visą dieną jus smaugtų :)

Prancūziški ir Paprasti (Barrel) marškinių rankogaliai

Užsidėti sąsagas yra gana paprasta, nors tai padaryti pačiam gali būti sunku. Rekomenduočiau paprašyti pagalbos tėčio, brolio, ar kito artimo žmogaus. Tai taip pat puiki galimybė įamžinti gražią nuotrauką!

Tačiau kaip tinkamai sulankstyti marškinių rankovę prieš užsagstant rankogalį dažnai sukelia neaiškumų. Yra du pagrindiniai rankogalių stiliai: prancūziški rankogaliai ir paprasti (barrel) rankogaliai. Jei naudojate savo prabangias, išskirtines sąsagas, dažniausiai pasirenkami prancūziški rankogaliai (kai abu galai yra susegami kartu), o paprasti rankogaliai (kai galai persidengia, suformuodami apvalią formą) dažniausiai naudojami kasdien kartu su įprastu sagos užsegimu.

Batų raištelių stiliaus variacijos

Yra du pagrindiniai klasikinio batų raištelių rišimo stiliai: tiesus juostinis (straight bar) ir kryžminis (criss-cross) raiščių rišimas.

Tiesus juostinis raiščių rišimas rekomenduojamas „Derby“, „Blucher“, „Oxford“ ir „Balmoral“ batams (tiek su atviru, tiek su uždaru raiščių rišimo stiliumi), o kryžminis raiščių rišimas rekomenduojamas „Derby“ ir „Blucher“ batams (su atviru raiščių rišimo stiliumi).

Kaip prisisegti butonjerę

Butonjerė turėtų būti segama ant švarko, ne ant marškinių. Prilaikykite butonjerę prie viršutinio kairiojo atlapo (vyro kairėje pusėje, prisegėjo dešinėje pusėje). Kita ranka, iš atlapo vidinės pusės, įkiškite vieną iš smeigtukų įstrižai į audinį, užkabindami dalį gėlės kotelio, tada perverkite jį atgal į atlapo vidinę pusę. Pakartokite tai su kitu smeigtuku, įkišdami jį įstrižai priešinga kryptimi, kad susidarytų „X“ forma.

Švarko sagų etiketas

Visada palikite apatinę švarko sagą neužsegtą. Jei dėvite švarką su trimis sagomis, užsekite tik dvi viršutines. Jei švarkas turi dvi sagas, užsekite tik viršutinę. Ta pati taisyklė galioja ir liemenėms.

Fotografuojantis su šeimos nariais ir draugais, būtinai atsisekite švarką, kad nesusidarytų klostė, kai apkabinate juos. Jei nenorite atsisegti švarko, tiesiog laikykite rankas žemai, priešais save arba kišenėse.

Kitas patarimas: Atsisekite švarką, kai sėdatės.

Išsiskirkite iš kitų

Nesvarbu, ar planuojate dėvėti smokingą ar kostiumą, pasirinkti kaklaraištį ar varlytę, su liemene ar be jos, labai rekomenduoju pasirinkti vieną būdą, kaip išsiskirti iš vestuvėse dalyvaujančių svečių ir pabrėžti savo, kaip jaunikio, vaidmenį. Yra daugybė būdų tai padaryti, o vienas geriausių - kreiptis į profesionalus, kurie galėtų patarti kostiumus, stilistiką ir detalių derinimą jums bei jūsų svečiams. Didžiausios rekomendacijos skrieja UTA Studio, lietuvių kūrėjams, kurie rūpinasi ne tik nuotakų įvaizdžiu, bet ir puošia jaunikius išskirtiniais, kokybiškais ir vienetiniais kostiumais.

Jaunikio detalių sąrašas

Po to, kai praleidote tiek laiko ir pastangų, pasirinkdami tobulus aksesuarus, kurie atskleistų jūsų stilių vestuvių dieną, dalinuosi kontroliniu sąrašu daiktų, kuriuos galbūt norėsite surinkti vestuvių rytą, kad galėtume juos įamžinti:

☐ Batai

☐ Kaklaraištis / Varlytė

☐ Kojinės

☐ Butonjerė

☐ Sąsagos

☐ Kišeninė nosinaitė

☐ Nosinaitė

☐ Kvepalai

☐ Žiedai

☐ Laikrodis

☐ Diržas

☐ Kaklaraiščio segtukas

☐ Gėrimas

☐ Įžadai / Įžadų knygelė

☐ Laiškas jaunąjai (jei norite, kad šie momentai būtų įamžinti, palaukite, kol atvyks fotografas, prieš atidarydami / skaitydami)

Patarimai pabaigai

Prieš atvykstant fotografui ir/ar videografui, nuimkite visas etiketės nuo savo drabužių ir prakirpkite kišenes bei švarko atlapus, jei jie yra užsiūti.

Jei nuomojatės kostiumą, paėmę daiktus iš nuomos salono/parduotuvės, atidžiai ir kruopščiai patikrinkite, kad įsitikintumėte, jog nieko netrūksta ir visos spalvos bei dydžiai yra tinkami jums. Taip išvengsite nereikalingo laiko gaišimo bei streso reikalui esant grįžti atgal į saloną ir taisyti klaidas, tad skirkite laiko viską patikrinti prieš išvykstant!

Jei tai vasaros vestuvės ir daug prakaituojate, apsvarstykite galimybę pasiimti atsarginius marškinius, kuriuos galėsite pakeisti dienos eigoje, kad jaustumėtės gaiviai ir švariai iki pat vakaro.

Nepamirškite pasirūpinti ne tik savo aprangos stiliumi ir detalėmis, bet taip pat skirkite laiko apsilankyti kirpykloje bei pasimėgauti vyrišku manikiūru. Nors kai kuriems vyrukams manikiūro kėdė yra išskirtinis potyris, tačiau vestuvių diena yra TIKRAI ta diena, kai verta skirti papildomos meilės sau, ypač, kai visos tetos, draugės ir draugai norės apžiūrėti jūsų vestuvinius žiedus iš arti :)

Tikiuos, kad šis įrašas padės jums, mieli jaunikiai, jaustis ramiau ir labiau savim pasitikinčiai, ruošiantis vienai gražiausių jūsų gyvenimo švenčių.

Meile tikiu,

Jūsų fotografė Sandra ᥫ᭡