Prie kavos: susipažink su vestuvių planuotoja - Živilė Bugailiškytė iš Wedding Stories LT - "Už Meilę, Kuri Įkvepia".
Puikiai žinau, kad už kiekvienos puikios šventės stovi nuostabi, patyrusi ir atsidavusi komanda. O kad ta komanda būtų nuostabi ir vieninga, tikiu, kad reikia ne tik gero įdirbio, profesionalumo, patirties, bet ir asmeniško prisilietimo. Žinoma, kad profesionali komanda sugebės įgyvendint šventės planą ir nebūdami geriausiais draugais tarpusavyje (ar su jaunaisiais), bet tikrai tikiu, kad asmeninės pažintys, ryšys bei vieni kitų artimesnis pažinimas ženkliai prisideda prie įgyvendintų tikslų ir įkvepia šiokios tokios papildomos magijos.
Todėl, šiandien noriu pasidalinti pokalbiu prie kavos puodelio su vestuvių planuotoja Živile Bugailiškyte iš Wedding Stories LT ir suteikti jums galimybę pažinti savo vestuvių planuotoją iš arčiau. Živilė nuoširdžiai pasidalino savo kelio istorija, kas ją atvedė iki vestuvių planavimo, kokias vertybes ji nešasi kartu su Wedding Stories LT, kaip atrodo vestuvių planavimas su Živile. Pokalbyje taip pat rasite keletą naudingų patarimų ieškantiems vestuvių planuotojos. Gero skaitymo! :)
Živile, papasakok apie save, nuo ko prasidėjo Wedding Stories LT brand’o kelias, kokia jo istorija?
Jau mokykloje buvau “pasikūrusi” ir kur tik reikia kažką suorganizuoti - Živilė. Konkursai, šokius pastatyti, surinkti visus į vieną vietą, vakarėliai - mano daržas buvo jau tada. Ir taip nepertraukiamai, tikslingai 8 metai, kaip renginiai lydi mane ir drąsiai sakyčiau, kad gyvenu jais. Čia gal tiktų visai posakis “įaugę į kraują”, nes nuo vaikystės koncertus organizuodavom mamoms su pussesere.
Ilgą laiką dirbau savo vardu ir pavarde, nevedžiau Instagram. O tik prieš 3 metus pajaučiau, kad galėčiau tuo dalintis ne kaip Živilė, o kaip atskiras kažkas didesnio, kaip brand’as. Tas pajautimas atėjo, kai pradėjo nuotakos prašyti darbų pavyzdžių ir aš kiekvienai siųsdavau nuotraukas per Messenger’į savo organizuotų renginių.
Pavadinimas buvo didžiausia dilema. Labai aiškiai žinojau, kokią noriu žinutę nešti, kas man svarbu ir tuo metu atsirado “It’s all about love”. Greitai pajaučiau, kad kažko trūksta. Ir jau ketindama tą paskyrą ištrinti (nes dar vieną pavadinimą galvoti? - ne, ne, ne) ir vėl grįžti prie darbo “vardu ir pavarde”, pakeičiau pavadinimą į “Wedding stories LT”, kad niekas neieškotų ankstensniu pavadinimu paskyros. Ir taip gavosi, kad draugai, kurie pamatė tą naują pavadinimą, sakė: Živile, šis yra TAS! Ir taip liko jis, su didele meile toliau kuriamas ir pasakojantis apie kiekvieno kliento skirtingas vestuvių istorijas. Meilės istorijas net po vestuvių.
Wedding Stories LT nešasi labai gražią žinutę - "Už meilę, kuri įkvepia". Gal gali papasakoti daugiau, kas tave labiausiai įkvepia gyvenime ir darbe? Kas tave “veža"?
Tai man atrodo, kad ta žinutė ir pasako, kas mane įkvepia. Aplinka, žmonės, laisvė rinktis ir kurti. Meilė gyvenimui, savo darbui. Be abejo, kiekvienos poros meilė, jų istorija. O būti naudingai ir reikalingai, turbūt būtų numeris 2. Reikia pamatyti veidus jaunųjų, kada tu žinai, kad padarei viską ką galėjai, atidavei save 110 proc., o jie su tokia energija tą dieną išgyvena, atsipalaidavę ir be rūpesčių. Čia tas momentas, kai supranti, kad kažką gyvenime darai gerai.
Tas jaunųjų manęs “įgalinimas”, patikėjimas sukurti jiems šventę. Čia juk didelė atsakomybė, tą vieną dieną padėti paversti viena gražiausių ir įsimintiniausių jiems dienų.
Kaip atrodo vestuvių planavimas su tavimi? Ko pora gali iš tavęs tikėtis?
Čia galėtų labiau mano jaunieji pasakyti, reikėtų jų paklausti kaip atrodė planavimas su manim. Gal tikrai reikėtų paklausti.
Aš pasirūpinu viskuo, įtraukdama jaunuosius minimaliai, tik tiek, kiek jie patys nori. Tai apsitariam dar pačioje pradžioje. Vieni sugalvoja kvietimus patys darytis - aš už. Kiti nenori apie nieką galvoti - tada čia įtraukiu tik prašydama svečių sąrašo ir galutinį kvietimą spaudai parodydama, kad patvirtinti. Įsiklausau į tai, kiek nori prisėdi patys ir pagal tai dirbu.
Hm. Gali tikėtis, kad net jei tą dieną dangus grius, jie apie tai sužinos tik po vestuvių, kad galėtų jau tik pasijuokti iš to, kai viskas išspręsta.
Dažnai kyla klausimas, kuom vestuvių planuotoja skiriasi nuo vestuvių koordinatorės. Kuom skiriasi atsakomybės ir kada pasirinkti vieną iš dviejų?
Planavimas - tai ilgas pasiruošimas šventei, įprastai trunkantis metus ir kartais net daugiau, kuomet jums nereikia niekuom rūpintis (beveik niekuom). O koordinavimas, tai tos dienos procesų suvaldymas, sklandžios eigos užtikrinimas, kuomet visus tiekėjus, organizacinius dalykus darėtės patys iki tol, o galutiniame taške perduodat jau koordinatorei įgyvendinti.
Sakyčiau, kad jei nenorit apsikrauti, po darbo sėsti prie dar vieno gyvenimo projekto, tikrinti rinką ir analizuoti visus paslaugų tiekėjus, tuomet planuotoja must to have. O planuojant, turbūt nesumeluosiu, kad kiekviena ir koordinuoja šventę.
Jei jaunieji turi labai mažą biudžetą ar yra patys organizuoti, dalyvavę draugų šventėse, pats procesas jiems atrodo įdomus, įtraukiantis ir gaudosi, tai valio, tikrai nenueis į lankas savo šventę patys rengdami. Bet apie koordinatorę tikrai rekomenduoju pagalvoti.
Ką patartum jauniesiems, ieškantiems vestuvių planuotojos? Kaip išsirinkti tą vienintelę, į ką atkreipti dėmesį?
Paskirti susitikimus su keliomis jums patikusiomis ir pasikalbėti. Viena yra mūsų darbai, tai ką mes komunikuojame viešoje erdvėje, ką rodome. Kita - kai kalbatės akis į akį ir jaučiat - jūsų žmogus ar ne. Jei ne - ieškokit toliau.
Tikrai nerekomenduoju rinktis pagal mažiausią kainą. Sakau jauniesiems, kad su šiuo žmogumi jums teks bendrauti ištisus metus, tai pasirinkit taip, kad jaustumėtės išgirsti, suprasti net atėję su beprotiškiausiomis idėjomis ir jūsų pasirinkimų nekvestionuotų kaip neskoningų, nepopuliarių ar netinkamų. Turit jaustis ramūs atidavę viską į planuotojos rankas.
Žinoma, atsiliepimus ir rekomendacijas buvusių klientų irgi svarbu peržiūrėti.
Kuriame vestuvių planavimo etape geriausia su tavimi susisiekti? Ką jaunieji turėtų būti pasiruošę prieš parašant tau? (Pvz, žinoti datą, būti nusimatę biudžetą, vestuvių ceremonijos tipą, etc.?)
Kreipkitės tada, kai jau pradedat galvoti apie vestuves. Net kai neturit aiškaus plano ar detalių. Pirmo pokalbio metu išsiaiškiname kartu ir susidėliojame paveikslą. Užduodu nemažai klausimų pradžioje, kad suprasti kokie patys jaunieji, kas patinka, kada buvo svečiais vestuvėse patys ir ką prisimena labiausiai, o ko ne. Dažniausiai tai labai padeda susidėti taškus, kas priimtina ir kas visai nereikalinga jų šventėje.
Yra jaunųjų, kurie ateina su tikslia vizija ko nori, savo paslaugų tiekėjais, bet dar nesiėmę jokių veiksmų, kreipiasi į mane.
Ko galbūt vengti reikėtų, tai užsisakyti paslaugas ir po to ateiti pas planuotoją. Kai šventės vietą rezervavot už 5 tūkst. eurų, o biudžetą nusimatę esat 10 tūkst. eurų, o norisi dar ir kokteilių, vedėjo, grupės ir panašiai. Hiperbolizuoju gal kiek, bet panašią situaciją esu turėjusi. Tai planuotoja ne magė, net su geriausiais norais stebuklo čia nepadarys.
Tad geriausia prieš tvirtinant paslaugų tiekėjus, ateikit pasikonsultuoti.
Su kokiais didžiausiais išsūkiais tenka susidurti planuojant vestuves?
Be nenuspėjamo oro? Komunikacija - visada yra įššūkis. Kada dirbi su paslaugų tiekėjais n-tąjį kartą, jau pažįsti vieni kitų darbo principus ir daugmaž žinai, kaip bendrai veikia viskas. Bet ir tai - visi dirba skirtingai, turi savo įsivaizdavimus ir čia kažkaip reikia sudėti viską į vieną gražų paveikslą, kad galėtume matyti tą patį. Kai jaunieji pirmą kartą susiduria su ta paslauga ar tiekėju planuodami patys - viską reikia nugludinti, aptarti, aiškiai iškomunikuoti, pasitikslinti dešimt kartų.
Dažniausiai, kai tenka koordinuoti šventę, kurioje jaunieji patys planuojasi, turim reikalų. Šventės vieta žino vieną informaciją, aš antrą, vedėjas trečią ir tada ieškau žinutėse įrodymų, kad jaunieji tikrai taip norėjo, o ne kitaip. Ir taip yra buvę ne kartą.
Ar čia kritiniai momentai? Tikrai ne. Šventė įvyktų vis tiek, bet tokių nesusipratimų galima išvengti. Ir jei ne koordinatorė tą dieną, tai planuotoja keliais žingsniais į priekį galvoja ir viską pamatuoja. Visa komunikacija vienose, patikimose rankose.
Ne paslaptis, vestuvių planuotojos darbas (ypač sezono metu) yra ganėtinai intensyvus - kaip balansuoji tarp darbo ir laiko sau? Ką veikia Živilė, kai neorganizuoja vestuvių?
Susidėlioju šventes taip, kad tarp jų turėčiau laiko pailsėti ir pati. Kitaip sakant, neprisiimu jų tiek, kad po sezono reikėtų reabilitacijos (juokiasi).
Ne sezono metu, tai turiu Google kalendorių, kur esu pasižymėjusi kiekvieną dieną priminimus: kada valgau, kada ilsiuosi, kada dirbu. Anksčiau atrodė, kad grafiku gyventi yra kosmosas, bet tokiam greitam pasaulyje, tai tapo man visiška norma. Ne tik susitikimus žymėtis, ar darbų grafiką, bet ir kada skiriu laiko savo poilsiui. Tai taip ir balansuoju.
Živilė kiekvieną kartą susigalvoja ką nors naujo veikti (juokiasi). Turiu savo kiekvienos dienos rėžimą ir veiklas: knygos, filmai, sportas, meditacija, draugai. O šiaip masiniuose renginiuose mane retai sutiksi, bet kopiant į kalnus, einant į žygius, šaudykloje ar vasaromis sup’inant - tikrai galima. Aš taip iškraunu savo energiją ir įsikvepiu naujos, o veiklose ateina genialiausios mintys ir kūryba vestuvėms.
Kas tavo darbe tau labiausiai patinka, kuo labiausiai mėgaujies būdama vestuvių planuotoja?
Savęs pati kaip vestuvių planuotojos neįvardinu. Esu pasakojusi Instagram’e apie tai, kad man čia yra toks kaip rėmas, kuris šiek tiek apriboja ir uždeda tam tikrą etiketę, įsivaizdavimą apie tave ar tavo veiklą. Mano bagaže vis dar yra miesto, įmonių, valstybinių institucijų renginiai - vestuvėmis neapsiriboju. Tai kur reikia, save pristatau kaip renginių žmogų, organizuojantį/planuojantį tą ir tą.
Kas labiausiai nepatinka galiu lengviau pasakyti - susitvarkyti po kiekvienos šventės (juokiasi).
Negaliu išskirti kuo labiausiai - viskuom mėgaujuosi. Visu procesu ir, žinoma, rezultatu. Bet turbūt labiausiai džiaugiuosi ir mėgaujuos, kai šventės dieną matau, kad ne tik jaunieji laimingi, bet pavyko suburti nerealią šventės komandą. Man tai yra labai svarbu.
Tavo patarimai jauniesiems, laukiantiems savo vestuvių šventės.
Atsipalaiduokit, mėgaukitės procesu, neapsikraukit smulkmenomis ir pasitikėkit žmonėmis, kuriuos samdote savo šventei. Vienintelis dalykas ko reikia jūsų vestuvėms - jūs patys. Be jūsų tikrai jos neįvyktų. O visą kitą atiduokit į šventės personalo rankas.
Be galo dėkoju Živilei už skirtą laiką mūsų pokalbiui ir susitikimui. Labai smagu bendrauti su kolegomis vestuvių industrijoje ir sutikti žmonės, kurie nešasi panašias vertybes ir požiūrį. Kuriems asmeninis ryšys ir bendravimas yra labai svarbūs, ir kurie tiki, kad komandinis darbas yra pagrindas sėkmingai šventei ir laimingiems jauniesiems.
Perskaitę jaučiat, kad su Živile jums pakeliui? Jos kontaktus patogiai rasite čia: Wedding Stories LT.
Norite kitame mano blogo įraše pasidalinti savo istorija? Lauksiu jūsų laiško ir suplanuosime pasimatymą :)
Meile tikiu,
Jūsų fotografė Sandra ᥫ᭡