Prie kavos: vestuvinių suknelių dizainerė Agnė Deveikytė - kūryba mane lydėjo nuo vaikystės
Šiandien kviečiu skaityti pokalbį su vestuvinių suknelių dizainere bei mados namų “Agnė Deveikytė” įkūrėja, pačia Agne. Su Agne esame turėjusios keletą bendrų projektų ir fotografuoti jos sukneles man visada buvo, yra ir bus be galo didelis malonumas.
Labai įdomi patirtis yra pirmiau pažinti kūrėjo sukurtą produktą, t.y. suknelę, o tik vėliau pažinti patį žmogų. Dar nepažinodama asmeniškai Agnės ir fotografuodama jos kurtas sukneles jaučiau eleganciją, rafinuotumą, pakylėjimo jausmą bei subtiliai tačiau tvirtai ir užtikrintai transliuojamą moterišką energiją. Vien liečiant medžiagą rankomis bei akimis, kiek daug informacijos savo kūryboje kūrėjas gali perduoti ir atskleisti nieko apie save nepasakodamas ir nepristatydamas. Tikra tiesa yra frazėje, kad darbai kalba patys už save :)
O po pirmosios fotosesijos, susipažinus su Agne gyvai, išgirdus jos balsą, užėjus į studiją, kur pirmą kartą atėjus į naują aplinką visad būna nedrąsu - pasitinka Agne su pačiu jaukiausiu studijos interjeru, šildančiais erdvės kvapais, šypsena ir kvietimu prisėsti kavos puodeliui.
Agnė savo charizmatiška energija užpildo tiek savo kūrinius, tiek ir žmones, kuriems tenka džiaugsmas ją pažinti. Tad nieko nelaukus, kviečiu ir jus susipažinti su Agne, ir kas žino, gal ir jums teks garbė pas ją užsukti puodeliui kavos? :)
Agne, papasakok, nuo ko prasidėjo tavo meilė dizainui? Ar visuomet svajojai tapti dizainere? Kaip ir kada nusprendei pradėti kurti sukneles bei įkurti savo vardinius mados namus?
Kūryba mane lydėjo nuo vaikystės: lankiau dailės mokyklą, klasiokėms piešdavau lėles, kad jos galėtų spalvinti. Vasarą leisdavau pas močiutę siuvėją, stebėdavau, kaip ji dirba. Atrodo, jog natūraliai viskas vedė į tai, kas esu dabar. Vėliau siuvausi drabužius sau pati nuo 8 klasės, nes gyvenau Panevėžyje, didelėje 5 vaikų šeimoje. Tuo metu Panevėžyje visi rengdavosi tuo, ką pavykdavo nusipirkti iš turgaus, o man iš ten drabužiai nepatiko, tad pradėjau siūtis sau drabužius pati, pagrinde kelnes.
8 metus lankiau dailės mokyklą ir siuvimo būrelį, kas man labai padėjo stojant į Dailės Akademiją. Nuo čia prasidėjo profesionali mano, kaip dizainerės, kelionė. Dar studijų metais pradėjau dirbti su individualiais klientais. Iš pradžių vadinausi Agne Fashion ir buvau žinoma savo rankų darbo pynimais. Nuolat keičiausi ir augau, išbandžiau įvairias drabužių kūrimo formas, kol radau, kad kurti vestuvines suknele man labiausiai patinka ir džiugina.
Kaip gimsta tavo idėjos suknelėms? Iš kur semiesi įkvėpimo? Kas tave labiausiai įkvepia/įtakoja kuriant suknelių dizainus?
Mane įkvepia estetika, minimalizmas, elegancija, moteriškumas, grožis, faktūros bei gamta, o kuriant žmogui - pati asmenybė. Man labai svarbu kuriant drabužį individualiai, atskleisti, kas gražiausia ir maskuoti, ko nesinori akcentuoti. Todėl kuriu dažniausiai vienetinius drabužius individualiai, nes tikiu, kad mes kiekviena esame unikalios ir tai yra mūsų stiprybė. Visad drąsinu savo klientes būti savimi ir nebijoti išsiskrti.
Kaip apibūdintum savo kūrybą ir jos stilistiką? Kokie pagrindiniai motyvai, elementai, delatės labiausiai atsispindi tavo kurtuose suknelių dizainuose?
Man patinka kurti elegantiškus, minimalistinius drabžius moterims, atskleidžiant moteriškumą, grožį ir jų asmenybes. Šie žodžiai geriausiai apibūdina, kam kuriu: tyli prabanga, kokybė, išskirtinumas, minimalizmas, elegancija, moteriškumas, lengvumas, laisvė būti savimi, meilė sau.
Labai įdomu, kiek laiko užtrunka sukurti vieną vestuvinę suknelę, nuo - iki, t.y. nuo idėjos iki nuotakos išleidimo į vestuvių ceremoniją? Kiek laiko yra trukęs procesas mažiausiai ir ilgiausiai? Gal atsimeni konkrečią nuotaką ir gali pasidalinti konkrečios suknelės kūrimo istorija?
Dažnai tai būna ilga, apie pusę metų trunkanti kelionė: nuo susipažinimo, eskizavimo, kūrybos bei audinių užsakymo, priderinimo, tęsiant primatavimais, tobulinimais siekiant galutinio rezultato ir baigiant visumos suderinimu su aksesuarais. Pats siuvimas, techninis darbas vyksta gana greitai. Ilgai užtrunka unikalios suknelės kūryba ir pačios nuotakos vidiniai procesai iki pradedant siūti suknelę: kaip ji susigyvena su suknelės idėja, kad ji tikrai būtų apie JĄ ir JAI. Siuvame tik tada, kai esame ramios, kad tai yra TAI ir kitaip net negali būti. O jei dėl kažko nesame tikros - pasibandome per primatavimus.
Prieš kiek laiko geriausia būsimai nuotakai kreiptis į tave dėl suknelės kūrimo? Ar nuotakos ateina pačios su konkrečiais prašymais, idėjomis, ar dažniausiai viską palieka tavo rankose ir duoda laisvę kūrybai? :)
Dabar nuotakos kreipiasi anksčiau, apie metai iki šventės, tad jau rašosi 2025-ų ir net 2026-ų metų nuotakos, bet įprastai užtenka ape pusės metų. Kartais, pasitaikius progai, priimu ir keletą skubių nuotakų. Nors iki šventės būna likę jau visai nedaug, norisi padėti jei kažkas nepasisekė su suknele kitur ir prašo mano pagalbos. Nemažai mano nuotakų yra lietuvaitės, gyvenančios ne Lietuvoje. Tokiu atveju yra geriau kreiptis anksčiau, kad spėti suplanuoti visus procesus skandžiai bei užsakyti norimus audinius.
Greičiausiai esu pasiuvus suknelę per savaitę, kai nuotaka į Lietuvą grįžo savaitę iki vestuvių. Darėme 3 primatavimus: pirmadienį, trečiadieniį ir penktadienį jau turėjome priduoti suknelę nuotakai. Laiko buvo tikrai labai ribotai, bet viskas pavyko puikiai! Turėjau ir neštukių, kurių figūros kardinaliai keitėsi ir reikėjo likus mažiau nei savaitei pritaikyti suknelę pagal figūrą. Viskas yra įmanoma!
Nuotakos ateina pačios įvairiausios: kartais jos turi keletą svajonių suknelių nuotraukų iš Pinterest, kitos - neturi nieko ir viskas puiku. Mes kartu kuriame svajonių suknelę. Kadangi turiu daugiau nei 10 metų patirties su individualiais klientais, turiu sistemą, kuri padeda išsigryninti viziją ir dėl to kiekvienai nuotakai galiu pasiūlyti tai, kas jai labiausiai tiktų. Viskas vyksta step by step, o procesas - tai kūryba, kurioje galima viskas.
Norisi nuotakas padrąsinti kurti suknelę pagal save - juk viskas yra įmanoma. Visada koreguojame ar keičiame tai, kas nepatiko ar nesižiūrėjo per primatavimą, tad galutinis rezultatas visada yra nuostabus.
Pasidalink truputį apie save: ką dažniausiai veiki laisvu laiku, kur tave dažniausiai galima sutikti? Kas yra Agnė, kai “nebūni” dizainerė? :) Kokie tavo hobiai?
Neslėpsiu, darbas yra nemaža mano gyvenimo dalis, bet kai nedirbu, užsiimu saviugda, sąmoningumo praktikomis, meditacijomis, sveika gyvensena, joga, sportu, susitinku su draugėmis. Mėgstu keliauti, o kelionių metu randu daug įkvėpimo, mėgstu pasivaikščioti gamtoje - čia nurimsta protas.
Su kokiais iššūkiais tau tenka dažniausiai susidurti kuriant sukneles nuotakoms? Kaip tuos iššūkius sprendi? Galbūt gali pasidalinti labiausiai įsiminusia istorija?
Pas mane ateina nuotakos, kurios nenori tipinės nuomos salono suknelės, jos ieško išskirtinių sprendimų. Taip pat ateina ir nuotakos, kurios nėra standartinių figūrų ir neranda sau gražiai tinkančių suknelių. Kitos ieško malonaus aptarnavimo ir kokybės, kad viskuo būtų pasirūpinta vienoje vietoje profesionaliai ir netektų joms blaškytis ir sukti galvą pačioms dėl savo įvaizdžio visumos. Visada yra įšūkių: giliai pajausti žmogų ir tiksliai atliepti ne tik jo poreikius bet ir šventės visumą, ir visa tai padaryti aukščiausiame lygyje - iššūkis, nes esu perfekcionistė.
Kokios vestuvių suknelių tendencijos vyrauja 2024 metų vestuvių sezone? Galbūt jau yra idėjų 2025 metams, kokie stiliai, ko tikėtis?
Nesu ta dizainerė, kuri aklai laikosi tendencijų, dirbu daug ir iš pajautimo. Kaip tik neseniai grižau iš Barselonos Bridal Fashion Week, tad parsivežiau tikrai daug idėjų 2025-iems metams. Pasaulis labai įvairus vestuvių temoje, yra daug platesnė įvairovė ir didesnė pasiūla nei Lietuvoje. Parodoje vyravo puošnumas, gėlės, raštai, faktūros, išskirtinumas, unikalumas - minimalistinių suknelių buvo net kiek mažiau, priešingai nei Lietuvoje. Lietuvoje minimalizmas dar vis pačiuose topuose, bet turbūt tai įtakoja ir skirtingos finansinės galimybės.
Džiugu, kad mano nuotakos šiemet drąsesnes ir renkasi puošnesnius audinius bei gėles, ne tik minimalizmą. Sakyčiau vyrauja kelios tendencijos ir Lietuvoje, šalia modernių, minimalistinių ar skulptūriškų suknelių ir romantikos - puošnios, faktūriškos.
Kaip sezoniškumas įtakoja nuotakas ir jų pasirinkimus vestuvinių suknelių dizainams? Kokios būtų tavo rekomendacijos nuotakoms dėl vestuvinių suknelių dizaino, medžiagos pasirinkimo, priklauomai nuo sezono?
Manau labai svarbu atsižvelgti į visumą ir sezoną, bei šalį ar vietą, kur vyksta vestuvių šventė. Vasaros metu labai tinka lengvesni permatomi audiniai, daugiau atvirumo, švelnumo ir švelnesi kirpimai. Žiemą tinka daugiau sunkumo, faktūrų ir sluoksniavimo, elegantiški, rafinuoti, labiau klasikiniai siluetai.
Tavo palinkėjimai ir patarimai nuotakoms, laukiančioms savo vestuvių šventės.
Kurti savo svajonių šventę klausant širdies ir daryti taip, kaip išties norisi. Svajoti drąsiai, nes mes pačios esame savo gyvenimo kūrėjos.
Labai tikiuos, kad pokalbis su Agne Deveikyte jus įkvėpė bei padrąsino nebijoti ieškoti įdomių, unikalių ir savo asmenybę atitinkančių sprendimų savo vestuvių šventei. Jei norite tobulos suknelės, kuri bus tik jums ir apie jus, kur būsite apipilta meile, rūpesčiu ir išskirtiniu dėmesiu visu jūsų kuriamos suknelės proceso metu - kviečiu parašyti Agnei ir užsukti pas ją į svečius, kur durys visad plačiai atviros kiekvienam svečiui.
Meile tikiu,
Jūsų fotografė Sandra ᥫ᭡