Prie kavos: vestuvių planuotojos “Marubella” - Marta ir Rūta. Apie draugystę, vestuves “be taisyklių” ir ceremonijos tipus

Šiandien noriu pasidalinti su jumis dar viena mane labai įkvėpusia pažintimi. Šį kartą su vestuvių planuotojomis “Marubella” - Marta ir Rūta.

Kas mane labiausiai įkvėpė? Tai Martos ir Rūtos entuziazmas ir meilė savo darbui, kurio “darbu” nelabai ir nori vadinti. Didžiulė motyvacija, pagarba, laisvė, noras ir užsidegimas buvo tai, ką mačiau merginų akyse ir girdėjau viso pokalbio metu. Manau nesuklysiu sakydama, kad mūsų pažintis buvo “perfect match”. Nepraėjus nei 5 minutėms nuo pirmojo gyvo nedrąsaus “labas” pasipylė juokas ir pokalbiai, skambėjo visas “Daily Poison” pripildytas mūsų gerų emocijų ir entuziazmo dalinantis istorijomis apie gyvenimą, vestuves, patirtis ir dar daugiau.

Spoiler alert - Marta ir Rūta yra ne tik kolegės, bet ir labai geros draugės gyvenime (išties, pirmiau gal draugės, o tik tuomet kolegės). Ta draugystė (beveik sakyčiau seserystė) pasimatė nuo pat mūsų susitikimo pradžios, o pokalbio gale - jaučiausi priimta ir įleista į jų labai jaukų draugystės ratą.

Šiame įraše rasite ne tik atsakymus į klausimus apie “Marubella” brand’ą ir kaip pasidėjo Martos ir Rūtos draugystė. Merginos taip pat pasidalino naudingais patarimais apie vestuvių ceremonijos tipus, jų pasirinkimą, į ką rekėtų atkreipti dėmesį svarstant, kurį ceremonijos tipą pasirinkti, bei sukauptomis įžvalgomis iš vestuvių planuotojų patirties apie svarbiausius dalykus jūsų vestuvių dieną.

Tad nieko ilgiau nelaukiant kviečiu skaityti, įsikvėpti ir sužinoti daugiau, kas yra “Marubella” ir kaip atrodo vestuvių planavimas su vestuvių planuotojom, draugėm ir kolegėm - Marta ir Rūta.

Papasakokit truputį daugiau apie “Marubella”: kokias pagrindines vertybes, kokią žinutę nešasi “Marubella”? 

Vestuvės be taisyklių - tokia yra pagrindinė mūsų nešama žinutė. Kiekvienai klientų porai stengiamės priminti, kad vienintelė taisyklė planuojant vestuves yra ta, kad nėra jokių taisyklių. Mes visada galime patarti, kaip daryti palankiau, tačiau tikrai už jus nenuspręsime, kokią šventę kurti, nepasakysime, kaip privalote skirstyti savo biudžetą. Mums yra labai svarbus individualumas/asmeniškumas šventėse, todėl mes tikrai nuoširdžiai stengiamės pažinti savo klientą bei išsiaiškinti prioritetus, tam, kad galėtume pasiūlyti būtent tik jam tinkamus sprendimus.

Marta ir Rūta - kaip atradote viena kitą? Kas esate už “Marubella” ribų? Papasakokite šiek tiek apie save.

Šis atsakymas labai patiks mūsų vyrams 😀 Tiesa tokia, kad tik dėka jų, mes esame draugės ir verslo partnerės. Būtent jie mus supažindino, ir būtent jie pirmieji padrąsino mus nustoti kalbėti ir pradėti daryti. Už tai jiems tikrai esame labai dėkingos. Abi tapome draugėmis tikriausiai dėl to, kad esame labai panašios, bet tuo pačiu ir labai skirtingos. Ir tikriausiai būtent dėl to, esame ne tik artimos draugės gyvenime, bet ir partnerės ir dėl šios priežasties galime papildyti viena kitą. 

- Aš (Marta), esu labiau vyturys. Ne visai savanoriškai, nes esu mama, tad mano dienų ritmą dažnai padiktuoja būtent sūnus Jonas. Be Marubellos taip pat dirbu projektų vadove vienoje iš ne pelno siekiančių organizacijų. Na, o visas kitas laikas po darbo yra skiriamas šeimai, o kiek jo dar lieka - pramogoms ir draugams.

Iš asm. archyvo

Iš asm. archyvo

- Na, o aš (Rūta) priešingai - esu labiau pelėda, mėgstanti panaktinėti vakarais ir rytą pradėti kiek vėliau. Domiuosi mada, stiliumi, kas tikrai labai praverčia ir vestuvių srityje. Kartu su vyru mėgstame keliauti. Kelionėse ne tik pailsiu, bet ir įsikvėpiu naujomis idėjomis. Esu Martai labai dėkinga, kad taip dažnai mane išleidžia „pabėgti“ ir nuo visko „atsijungti“.

Iš asm. archyvo

Iš asm. archyvo

Kaip atrodo vestuvių planavimas su “Marubella”? Ko jūsų poros gali iš jūsų tikėtis? Bei ko jūs tikitės iš porų, kurios ateina planuoti savo vestuvių pas jus?

Mes tikimės atviro, nuoširdaus bendravimo ir mainais siūlome visiškai tą patį. Visada poroms papasakojame savo istoriją ir įvardiname, kad vienas iš mūsų siekių yra planavimo etapą jiems paversti maloniu nuotykiu, kurį lydėtų draugiškas ir atviras santykis bei mūsų profesinė patirtis. Kaip jau ir minėjome, mums labai svarbus asmeniškumas šventėse, todėl visas savo poras raginame kurti šventę ne apie trend’us, o apie save ir nedaryti nieko, kas iš tikro neatspindi tikrųjų jų. Na, o planavimas su mumis su kiekviena pora yra labai skirtingas! Tuo ir žavus mūsų darbas, kad jis niekada nėra vienodas, net jei ir atrodo, kad darome tą patį. Ypatingai tuo, kad tą asmeniškumą poroms taikome ir mes (neturime bendrų pasiūlymų „all inclusive“, kurie tiktų visoms poroms) - kiekvieną jų ruošiame individualiai.

Pasidalinkite, kokie yra pagrindiniai vestuvių ceremonijos tipai? Kuriuos iš jų dažniausiai pasirenka jūsų poros?

Iš tiesų galime pasidžiaugti, kad šiai dienai turime prabangą pasirinkti net iš kelių ceremonijos tipų, tad kiekviena pora gali pasirinkti labiausiai jiems tinkamą ceremonijos konceptą. Šiai dienai galimi 3 ceremonijų tipai: 

1. Bažnytinės santuokos ceremonija;  

2. Santuokos registravimo ceremonija civilinėje metrikacijoje (galima turėti ceremoniją metrikacijos įstaigoje arba turėti išvažiuojamąją ceremonija, kuomet darbuotoja atvyksta į jūsų norimą vietą);

3. Humanistinė ceremonija (kol kas šiai dienai, ši ceremonija dar neįteisina santuokos oficialiai);

Ir nors humanistinės ceremonijos tikrai labai išpopuliarėjo pastaraisiais keliais metais, tačiau vertinant mūsų porų pasirinkimus, vis dar populiariausios yra Bažnytinės santuokos. Tikriausiai Civilinę metrikacinę ceremoniją (neapjungiant jos su humanistine ir turint tik ją) renkasi mažiausias procentas porų.

Poroms, pasirenkančioms bažnytinę santuokos ceremoniją - į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ką žinoti, kaip pasiruošti? 

Mes kiekvieną porą besirenkančią santuokos ceremoniją Bažnyčioje raginame į tai pažiūrėti atsakingai. Juk apskritai, ceremonija ir yra svarbiausias dienos momentas, tad mūsų nuomone, nesąžininga jai skirti mažiau dėmesio, nei kitų paslaugų tiekėjų pasirinkimui. Todėl tikrai nereikėtų Bažnyčios rinktis vien pagal grožį ar populiarumą. Mes visada rekomenduojame, prieš pasirenkant Bažnyčią, apsilankyti mišiose, pabendrauti su ten dirbančiu Kunigu – išsiaiškinti, kokias taisykles taiko parapija, pavyzdžiui - ar nuotaką prie altoriaus galės atvesti tėtis, ar bus galima mesti žiedlapius. Ir nors, tarytum, tai tik smulkmenos, tačiau jas tikrai reikėtų išsiaiškinti dar prieš užtvirtinant datą, norint vestuvių dieną išvengti nemalonių staigmenų. Tik pabandykite įsivaizduoti, kaip galėtų būti liūdna, jei vestuvių rytą, prieš ceremoniją nuotaka sužino, kad tėvelis jos lydėti prie altoriaus negalės, nes.. Nes tiesiog tokia parapijos politika. O juk daugelis merginų  būtent apie šį momentą ir svajoja 🙂 Todėl tikrai labai nuoširdžiai patariame, skirti savo laiko Bažnyčios pasirinkimui.

Poroms, pasirenktančioms civilinę/išvažiuojamąją ceremoniją - ką patartumėte, ką reikėtų apgalvoti prieš priimant sprendimą?

Tikrai norisi pagirti Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojas - pastaraisiais kartais, kiek teko dalyvauti ceremonijose metrikacijos skyriuose ar išvažiuojamosiose santuokos registravimo ceremonijose, jos vyko labai jaukiai ir jų laikas net šiek tiek pailgėjo. Tai labai sveikintina. Tačiau visiems, kas svarsto turėti išvažiuojamąją ceremoniją, reikėtų žinoti, kad tai jau iš esmės diktuoja jūsų visą dienos planą, kadangi tokios ceremonijos negali vykti vėliau nei 15 val. Ir kartais reikia pasirūpinti darbuotojų atvykimu į ceremoniją ir taip pat, išvykimu. Šiam konceptui, kaip ir Bažnytinėms santuokoms, yra reikalingi santuokos liudininkai, tačiau papildomų reikalavimų jiems be galiojančio asmens dokumento nėra - tai gali būti ir dvi moterys ar du vyrai. Tokių ceremonijų trukmė yra iki 10 min. 

Toms poroms, kurios dvejoja, neranda tinkamo pasirinkimo - gal turite patarimų, kaip visgi priimti sprendimą dėl jiems tinkamiausio vestuvių ceremonijos tipo?

Jeigu dvejojate dėl santuokos ceremonijos Bažnyčioje, tuomet tikriausiai šis konceptas nėra skirtas jums, nes nuoširdžiai ceremonijai Bažnyčioje, reikalingas ir nuoširdus tikėjimas. Bent jau mūsų praktikoje, poros dažniausiai abejoja tarp civilinės metrikacijos santuokos registravimo ceremonijos ir tarp humanistinės ceremonijos. Tokiu atveju, visada rekomenduojame pabendrauti su “Taip kitaip” komanda, kuri tikrai niekada neatsako ir maloniai sutinka pabendrauti. Ir šie pokalbiai tikrai padeda apsispręsti. Taip pat, mes abi jau turėjome galimybę pabūti nuotakomis ir mūsų pačių ceremonijos buvo skirtingos, tad visada mielai pasidalijame ir asmenine patirtimi.

Kokioje Lietuvos bažnyčioje ar ceremonijos vietoje jums teko išvysti labiausiai jus įkvėpusią vestuvių ceremoniją? Gal galite pasidalinti šia istorija?

Humanistinės ceremonijos labai mus žavi. Ir nors jų teko matyti tikrai labai daug, jos visos buvo be galo skirtingos ir būtent tai yra labai žavu, kad niekada niekas nepamatys dviejų vienodų tokių ceremonijų. “Taip kitaip” komanda tikrai kažkokiu kosminiu būdu atrenka kiekvienai porai idealiai tinkančius ceremonmeisterius, kurie sukuria unikalias ceremonijas. Be abejonės, yra ir daugybė Bažnyčių, kuriose dirbantys Kunigai, dėl savo asmeninių būdo savybių, geba ypatingai jautriai, o kartais ir šmaikščiai pravesti ceremonijas. Pavyzdžiui, gerb. Kunigo A. Toliato ceremonijų metu, kyla natūralus noras užsirašinėti jo išsakytas  mintis, kurios nepalieka abejingų.

Pasidalinkite keliais bendrais patarimais, kuriuos linkėtumėte poroms nešiotis su savimi savo vestuvių dieną.

Visų pirma, išlikite savimi. Atsiribokite nuo visų aplinkinių patarimų, kaip “(ne)reikia” daryti. Planavimo laikotarpiu nežiūrėkite į savo šventę, kaip į renginį, kurio metu jūs privalote nuolat stebinti žiūrovus ar išlaikyti jų dėmesį - pasilikite tiesiog laiko bendravimui, šokiams, buitiškam pasifotografavimui su draugais. Kitaip tariant - neperkraukite vakaro programos, nes nuo jos pavargsite ir jūs patys, ir jūsų svečiai. Na, o šventės dieną, tiesiog pasistenkite kiek įmanoma atsipalaiduoti. Pasitikėkite savo išsirinkta tiekėjų komanda - patikėkite, jie visi padarys viską, ką gali geriausio, jums tereikia tuo pasidžiaugti ir švęsti savo meilę!

Labai tikiuos, kad šis įrašas apie “Marubella” - Martą ir Rūtą perteikė jums tą pozityvią energiją ir nuotaiką, kurią mes pačios pokalbio metu jautėme, bei suteikė naudingos informacijos apie vestuvių ceremonijos pasirinkimo galimybes ir kertinius punktus apmąstymui.

Jei po šio įrašo norėtumėte, jog “Marubellos” merginos pasidalintų savo draugiška energija ir jūsų vestuvių šventėje, drąsiai rašykite joms žinutę čia, ir esu 100% įsitikinusi, kad ši pažintis jums atneš kur kas daugiau nei telpa į savoką “vestuvių planuotoja”.

Meile Tikiu!

Jūsų fotografė Sandra ᥫ᭡

Previous
Previous

Vestuvių fotografė pataria: kaip pasiruošti jaunųjų fotosesijai?

Next
Next

Priešvestuvinė fotosesija - kodėl verta investicijos?